Не варто важко працювати, в перший день року краще відпочити, інакше весь рік важким буде. Це православне свято відзначається на честь Василія Великого, відомого також як Василь Кесарійський. У четвертому столітті він був архієпископом Кесарії Каппадокійської. У народному календарі 1 січня – свято Василів день. Згідно з прикметами, якщо 1 січня першим на вулиці зустрівся чоловік, то весь рік буде супроводжувати удача.
У ніч з 6 на 7 липня молоді дівчата плели вінки з польових квітів і трав і, поставивши посередині свічку, пускали їх по воді. Якщо вінок спливав далеко – бути в цьому році заміжньою, якщо йшов на дно або приставав до берега – своє щастя доведеться почекати. В будь-яке релігійне чи дохристиянське свято було заборонено займатися рукоділлям. Тому шити, вишивати та в’язати цього дня небажано. Також заборонено проводити будь-які маніпуляції з волоссям.
Апостолів Петра та Павла 2024 – 29 червня (було 12 липня). Богоявлення, Водохреще 2024 – 6 січня (було 19 січня). Використання усіх матеріалів, розміщених на сайті “ЧАСДІЙ.ОРГ” можливе тільки за умови наявності гіперпосилання. Дощ сьогодні означає, що урожай пшениці буде поганий.
Також обов’язковими елементами традиційного святкування є опудало Марени, яке роблять для того, щоб його потім втопити. За давньослов’янськими міфологічними уявленнями Марена – це зимове божество, яке випробовує людей морозами, хворобами та голодом. Всі комерційні рекламні матеріали позначені словами “Спецпроєкт” чи “Партнерський матеріал”. Матеріали з позначкою “Експерт”, “Позиція” відображають позицію авторів та героїв. Детальніше щодо реклами та правил цитування можна ознайомитись в правилах користування сайтом.
Традиційно розпалював купальський вогонь найстарший за віком мешканець села. Купальське багаття розпалювали після заходу сонця і воно мало горіти аж до самого світанку. У цю ніч не можна спати – вважалось, що у дім зайде нечиста сила. Популярними серед жінок у це свято лишаються гадання на судженого, котрі відбуваються на всіх рівнях, із залученням усіх стихій та в будь-яких умовах. Народжені 7 липня люди – яскраві і неординарні особистості. До 16 століття Івана Купала було широко відоме по всій країні, і кожна українська область мала унікальні традиції. Заборонено піднімати знахідки з землі, бо вони можуть бути заговореними.
Що не можна робити 31 грудня
В попередніх статтях про Івана Купала ми вже згадували, що це свято одне з найдавніших, яке дійшло до наших днів. Цікаво, що саме в ніч на Івана Купала не можна купатись, адже існує особлива небезпека – «водяник» може затягти у воду. Свято Івана Купала, котре українці традиційно відзначають у ніч з 6 на 7 липня, асоціюється з масовими гуляннями біля вогнища.
Зробити це можна за допомогою воску, цибулини чи папірців. За народними віруваннями, у день Івана Купала для прохань “відкривається і небо, і земля”, тоді як у дні зимового сонцестояння (на Різдво) – “лише небо відкривається”. Щоб захистити себе від нечистої сили і всього поганого, необхідно на заході скупатися https://funtime.kiev.ua/publications/evolyuciya-populyarnih-rozvag-u-svit-gemblingu у водоймі. Отже, Україна відходить від радянських та російських традицій. Наприклад, цьогоріч українці святкували Різдво разом з більшістю країн світу – 25 грудня, а Святвечір – 24 грудня, передає 24 Канал. Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Василина, Василь, Меланія, Михайло, Петро.
- У перший день нового року чоловіки та юнаки ходили по домівках і посівали.
- Перший посівальник на Новий рік, зазвичай, приносить до хати щастя.
- Вважалося, що сьогодні не можна юнакам та вагітним жінкам підходити близько до води.
- Під час купання у відкритих водоймах необхідно бути уважними, щоб не стати жертвою водяного або русалок, які залоскочуть і потягнуть на глибину.
- Якщо вінок спливав далеко – бути в цьому році заміжньою, якщо йшов на дно або приставав до берега – своє щастя доведеться почекати.
Не можна бити домашніх тварин, не можна різати худобу у святковий день. Не можна віддавати, продавати або позичати майно, щоб не привернути в життя бідність і нужду. У ніч із 6 на 7 липня відзначають стародавнє свято – Івана Купала. Воно символізує поклоніння природі, сонцю, траві та воді. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство ІнА «Українські Новини”, в будь-якому вигляді суворо заборонені. Всі права на матеріали, опубліковані на даному ресурсі, належать ТОВ “ФОКУС МЕДІА”.
Наталія Могилевська стала мамою і розповіла подробиці про доньок
Воздвиження Хреста Господнього 2024 – 14 вересня (було 27 вересня). Маковея (Медовий Спас) – 1 серпня (було 14 серпня). Благовіщення Діви Марії 2024 – 25 березня (було 7 квітня).
Вважається, що той, хто знайде квітку папороті в ніч на Івана Купала, здобуде удачу, багатство, славу і знайде своє кохання. За легендою, шукати квітку, яка розквітає рівно опівночі, необхідно наодинці – тільки так вдасться її знайти. Багаття, розведене у святкову ніч, має очищувальну властивість. За традицією вогнища розлучалися на берегах річок та озер, а потім перестрибували через вогонь – той, хто стрибне вище за всіх, буде щасливий.
Comentários